Primeste cele mai bune bonusuri, turnee freeroll si stiri de poker direct pe email!

S-a facut public programul pentru Aussie Millions editia 2018. Competitia are loc intre 17 ianuarie si 5 februarie

Autor: | 10/08/2017

aussie-millions Oficialii cazinoului Crown Melbourne, acolo unde se va desfasura competitia, au facut public programul prestigiosului festival Aussie Millions Poker Championship editia 2018, festival ce va urma sa aiba loc intre 17 ianuarie si 5 februarie. Sunt programate 26 de turnee cu buy-in-uri cuprinse intre $1.150 dolari australieni si $100.000 dolari australieni (1 AUS = 0.79 USD), cireasa de pe tort urmand sa fie Main Event-ul cu buy-in de $10.600 AUS care va debuta pe 28 ianuarie si a carui masa finala se va juca pe 4 februarie. Anul trecut jucatorul amator Shurane Vijayaram a castigat Main Event-ul si un premiu de $1.600.000 AUS, dupa ce a depasit un field de 725 jucatori. El si-a trecut astfel numele pe tabloul castigatorilor Aussie Millions alaturi de Tony Bloom, Gus Hansen, Ami Barer si Ari Engel. Joel Williams, tournament director in cadrul Crown Melbourne a declarat: “Aussie Millions continua sa se inscrie pe lista festivalurilor cu caracter obligatoriu de jucat atat de catre profesionisti, cat si de catre amatori. Tinand cont de recordurile de participare in majoritatea evenimentelor din 2017, se anunta ca festivalul din 2018 sa fie cel mai mare de pana acum”
Suplimentar, castigatorii tuturor event-urilor vor primi inele de campion, iar castigatorul Main Event-ului va primi o bratara in valoare de $25.000 AUS. Iata cum arata programul afisat de organizatori:

Program 2018 Aussie Millions Poker Championship

Data Eveniment

Wednesday, Jan. 17 $1,150 Opening Event ($1 Million Guaranteed) Flight 1
Thursday, Jan. 18 $2,500 H.O.R.S.E.
Thursday, Jan. 18 $1,150 Opening Event ($1 Million Guaranteed) Flight 2
Friday, Jan. 19 $1,150 Opening Event ($1 Million Guaranteed) Flight 3
Saturday, Jan. 20 $1,150 Opening Event ($1 Million Guaranteed) Flight 4
Sunday, Jan. 21 $1,150 Shot Clock Shootout (20-second clock)
Monday, Jan. 22 $1,150 Pot-Limit Omaha
Monday, Jan. 22 $1,150 Mix-Max
Tuesday, Jan. 23 $1,150 Six-Max
Wednesday, Jan. 24 $2,500 8-Game
Wednesday, Jan. 24 $1,150 NLHE Accumulator Flight 1
Thursday, Jan. 25 $1,150 NLHE Accumulator Flight 2
Friday, Jan. 26 $1,150 NLHE Accumulator Flight 3
Friday, Jan. 26 $25K Challenge
Saturday, Jan. 27 $1,650 Bounty
Sunday, Jan. 28 $10,600 Main Event
Sunday, Jan. 28 $50K Challenge
Sunday, Jan. 28 $1,150 Terminator
Monday, Jan. 29 $1,150 Hyper Turbo (10-second clock)
Tuesday, Jan. 30 $1,150 NLHE/PLO Mix
Wednesday, Jan. 31 $1,150 PLO Hi-Lo
Wednesday, Jan. 31 $2,500 No-Limit Hold’em
Thursday, Feb. 1 $1,150 Tournament of Champions
Thursday, Feb. 1 $2,500 PLO
Friday, Feb. 2 $2,500 Shot Clock Six-Max (30-second clock)
Saturday, Feb. 3 $1,500 Deep Freeze
Saturday, Feb. 3 $5,000 Six-Max
Sunday, Feb. 4 $1,150 Shot Clock Turbo (20-second clock)
Sunday, Feb. 4 $100K Challenge
Monday, Feb. 5 $5,000 PLO
Monday, Feb. 5 $1,150 Shot Clock Teams (30-second clock)

  • 88$ FARA DEPOZIT
    600$ Bonus la FullTilt
    600$ Bonus pe PokerStars
  • RSS Ultimele discutii pe forum


De aici incepe pokerul!