TPTK cu BD FD vs tricky player - NL 16 - 6 max - Pokerstars
  1. 88$ FARA DEPOZIT

2. Betfair Poker 40 EUR + VIP

3. PokerStars20$ GRATIS

4. FullTilt Poker600$ Bonus

5. Unibet500 EUR BONUS

Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: TPTK cu BD FD vs tricky player - NL 16 - 6 max - Pokerstars

Three of a Kind
    Data înscrierii
    05.05.2013
    Posturi
    72

Implicit TPTK cu BD FD vs tricky player - NL 16 - 6 max - Pokerstars

Salut, am întâlnit o situație azi foarte ciudată. Mâna am postat-o mai jos. BB cred că este regular, aveam 80 de mâini cu el, juca 19/14/ 3 bet 8, dar stats nu foarte relevant avand în vedere că aveam doar 80 de mâini. Aveam notă pusă că mai joacă tricky, gen check raise. Deschid, standard, A 8 o din buton, sb cred ca era recreațional da fold, BB avea fold 70 la steal .. dă call . Dau cbet 3/4 flop ) de obicei dau mai mic, dar in cazul asta mi s-a părut perfect să mai mixez marimea beturilor, mai ales că aveam notă că face check raise și am considerat că am destulă echitate să continui și dacă face check raise pot să ii atribui mai bine un range. Deschid din buton cam 40 %, deci puteam să am orice pe acel board. Imi face check raise și cred că trebuie să ii dau call fiind genul de jucător care face asta frecvent, că pe lângă 67, seturi, două perechi, poate să aibă o gramadă de mâini cu care ar face asta, gen 8 10 de inimă, 56 inimă, 6 9s, etc. Mă gândesc că dacă vine turn neagră si el are doua perechi chintă sau set îl pot folda dacă nu turn, river cu al doilea barrel. Turn vine exact ce imi doream, îmi da check, eu aplic planul și ii dau standard cât dau eu acolo 1/2 si cu nuts și cu draw și hop apare surpriza, îmi face check raise. Recunosc nu am luat in calcul această variantă când am gândit mâna pe flop și m-a cam luat prin surprindere. L-am pus pe culoare, chintă cu 7 de negră, sau chiar set , că în mintea mea era un jucător loose postflop și tricky, adevărul este că habar nu aveam ce avea el. Am decis să dau call că am odds și să reevaluez river. River se dubleaza board-ul și da allin, eu fold. Ce părere aveți ? Mâna a fost jucată pe pokerstars la nl 16.

PokerStars - $0.16 NL (6 max) - Holdem - 4 players
    [[/url]

BB: $16.00 (VPIP: 19.23, PFR: 14.10, 3Bet Preflop: 7.89, Hands: 80)
    CO: $16.00 (VPIP: 26.86, PFR: 18.34, 3Bet Preflop: 6.06, Hands: 362)
    Hero (BTN): $16.41
    SB: $13.84

SB posts SB $0.08, BB posts BB $0.16

Pre Flop: (pot: $0.24) Hero has A 8

fold, Hero raises to $0.40, fold, BB calls $0.24

Flop: ($0.88, 2 players) 5 8 4
    BB checks, Hero bets $0.62, BB raises to $1.60, Hero calls $0.98

Turn: ($4.08, 2 players) 3
    BB checks, Hero bets $2.15, BB raises to $5.60, Hero calls $3.45

River: ($15.28, 2 players) 5
    BB bets $8.40 and is all-in, fold,

Data înscrierii
    29.10.2008
    Locație
    bucharest
    Posturi
    420

Implicit

as da check back turn sa vad riverul gratis si continui doar pe flush, poate si pe un river A, n-ai cine stie ce info pe adversar si pare destul de nit la prima vedere.
    Vâr totu' în joc

Full House Avatarul lui Bala
    Data înscrierii
    08.04.2012
    Locație
    Cluj-Napoca
    Posturi
    286

Implicit

Eu cred ca as folda pe flop cand primesc ch/raise si nu am info pe adversar, mai ales vs un jucator care pare nitty. Problema ii ca pe langa faptul ca nu ai info, ai si o mana foarte vulnerabila care nu rezista la presiune si o sa fie foarte greu sa faci calldown.
    Jucat asa pe turn dau ch in spate, vreau sa ajung la showdown si everntual sa imi las adversarul sa blufeze si river.
    Cand dai bet si iei raise turn nu ai equity de call si chiar si atunci cand dai call si faci culoare nu cred ca mai iei valoare de la set sau chinta care foldeaza river, iar cand faci chinta tot pierzi vs 6x.
    If you're good at something, never do it for free!

Three of a Kind
    Data înscrierii
    05.05.2013
    Posturi
    72

Implicit

Mersi frumos pentru păreri băieți, apreciez foarte mult feedback-ul! Cred că aveți dreptate, m-am gândit și eu ce este drept, și cred că data viitoare aș adopta o linie mai "safe" vs adversar necunoscut! Îmi place și cum am jucat eu, dar el m-a băgat în ceață! Succes maxim!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Subiecte similare

1. NL10 AJs from utg tricky reg
    De hedonisst în forumul Micro Stakes NL
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 10.11.2011, 17:55
  2. bug? player summary vs. player stats
    De bugs3479 în forumul Softuri ajutatoare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 13.05.2010, 04:29
  3. tricky spot river
    De xPOPOVICIx în forumul Small Stakes NL
    Răspunsuri: 3