6max cash - Cosmin
  1. 88$ FARA DEPOZIT

2. Betfair Poker 40 EUR + VIP

3. PokerStars20$ GRATIS

4. FullTilt Poker600$ Bonus

5. Unibet500 EUR BONUS

Rezultate 1 la 18 din 18

Subiect: 6max cash - Cosmin

Implicit 6max cash - Cosmin

Cosmin,Bucuresti,31 ani.

Momentan sunt in cautarea informatiilor, winrate la NL10 Unibet asa ca mi-am propus sa joc 2 ore pe zi ca sa incerc sa imi fac o idee. Scopul este clar, sa joc poker full time, am niste cifre in cap si vreau sa vad daca se poate la NL10, daca nu, invat si incerc NL25.

Ieri:
    - 4 mese NL10
    - 2 sesiuni de 1 ora cu pauza 15 minute intre
    - + 3.8 BI
    - pot spune ca am fost un pic norocos:
    QQ>AK AI preflop
    KK>AK BU vs SB AI preflop (este dragut cand te gasesti pe partea buna a set-up-ului, dar aici nu este meritul meu si, schimband locurile tot asa joc si eu)

Total:
    - 2 ore joc
    - +3.8BI

Melodia zilei: https://www.youtube.com/watch?v=sDRLOrys3dg

Implicit

- 3.5 mese,
    - 1 sesiune de 2 ore
    - +2.2 BI

total:
    - 4 ore joc
    - +6 BI

Royal Flush Avatarul lui Al Locust
    Data înscrierii
    28.04.2006
    Locație
    Brasov
    Posturi
    4.976

Implicit

maini ceva?

dar nu coolere ca alea de mai sus.

Implicit

Din păcate momentan mai greu cu mâinile, săptămâna viitoare îmi ajunge sistemul și probabil că voi înregistra sesiunile pentru analiza. Momentan sunt de pe laptop și îmi este lene să configurez vreun screen recorder.

Am recitit ceea ce am scris, scoatem lenea și băgăm diseară screen recorderul. Notăm mâini interesante dar probabil că le voi decupa și uploada ca și video dacă este ok cu regulile forumului.
    Ultima modificare făcută de Sotto2Pac; 13.07.2017 la 14:10.

Data înscrierii
    28.04.2006
    Locație
    Brasov
    Posturi
    4.976

Implicit

Citat Postat în original de Sotto2Pac Vezi post
    Am recitit ceea ce am scris, scoatem lenea și băgăm diseară screen recorderul. Notăm mâini interesante dar probabil că le voi decupa și uploada ca și video dacă este ok cu regulile forumului.
    buna atitudinea!

cred ca este ok sa pui video.

Implicit

Ieri o sesiune slaba, m-am pus la mese obosit si am facut spew cel putin 1 BI.

- 4 mese
    - 1.5 ore
    - -2.2 BI

Total
    - 6.5 ore de joc
    - +4.8 BI

Voi juca duminica micro-urile (01,02 si 04) si probabil ca nu voi mai juca cash in weekend, fac un pic de studiu pe partea de turnee.
    Astazi seara merg la un home game, vedem ce iese.

Implicit

daca esti obosit in zilele de munca poate ar fi mai bine sa joci doar in weekend/zile libere si sa joci mai multe ore gen 3-4 sesiuni de 2h sau 2h jumate (sau organizate altfel dupa cum mentii concentrarea mai mult sau mai puti timp). Ai ajunge pe la 25-30k de maini pe luna si e foarte ok pt jucator part-time.

Implicit

Multumesc pentru pareri Andrei, momentan posibilitatea de a trece la full time este foarte mare. Daca nu primesc niste raspunsuri pozitive de pe data de 14 aug devin full time. Asadar incerc sa adug cat mai multe ore fara presiunea banilor cu conditia sa nu pierd bani.

Aseara am jucat cele 2 turnee 01 si 02 MicroMillions, 1 ITM la primul (5.5).

Din seara asta continui seria de cash. Momentan raman la 2 ore pe zi dar, de saptamana viitoare sper sa urc la 3 ore pe zi.
    Inca nu se stie cand imi vine sistemul asa ca se joaca de pe laptop, usor deranjat de faptul ca sunt fortat sa joc din browser si nu prea pot sa observ mesele cand nu sunt implicat. Dar momentan nu pot schimba asta asa ca ...

Spor tuturor,
    Cosmin

Implicit

Ieri o sesiune slaba din partea mea, posibil pentru ca am inceput la 9 dar, uimitor este ca m-am simtit mai in largul meu in a doua parte a sesiunii 23:00-00:00.

- 4 mese
    - 2.5 ore
    - +0.5 BI

Total
    - 9 ore de joc
    - +5.3 BI

Inca o intalnire standard eu AA el KK, au tinut.
    Spew 1 BI cu KQo din SB vs BU, am avut impresia ca are ambitii si avea KK. S-a demonstrat ca eu aveam ambitii.
    Inca o mana foarte ciudata, eu KK din SB fac 3bet(la9bb) vs early open(3bb), imi iau 4bet(20bb), fac 5bet(50bb) si imi iau fold ???

Nota importanta, la NL10 nu prea se face defend la 3bet light, probabil ca marea majoritate au range mic de 4bet/call 3bet si nu bluff-uri. Nu sunt sigur ca tin cont de pozitii la 3bet/4bet.

Implicit

Aseara nu am putut juca decat 45 de minute, era clar ca daca mai stateam la mese pierdeam bani din cauza starii in care eram. Dar astazi de dimineata m-am trezit la 7:00 si am bagat o sesiune de aproximativ 90 de minute.

- 4 mese
    - 2 ore
    - -2 BI

Total
    - 11 ore de joc
    - +3.3 BI

Am pierdut mai bine de un stack in fata unui peste, era intr-un hot streak terminat brutal cand face 3bet preflop (din SB) si shoveaza pe 458r in 3way din SB. Am aruncat TT, si-a luat call de la JJ si a aratat AQs. Pot de 300bb-uri.

Cred ca in sesiune am fost un pic avantajat de situatii, am luat pot de peste 200bb-uri cu set over set.

Simt ca fac 3bet/4bet un pic mai eficient. Abuzez de pozitii.
    Ultima modificare făcută de Sotto2Pac; 19.07.2017 la 10:04.

Implicit

Aseara am avut o sesiune foarte slaba, nu consider ca m-am tiltat doar ca am intrat in multe spot-uri ciudate pe care sigur nu le-am jucat ok.

- 4 mese
    - 2 ore
    - -4 BI

Total
    - 13 ore de joc
    - -0.7BI

Astazi vreau sa fac un pic de studiu inainte de sesiune, posibil sa joc mai putin.

Data înscrierii
    28.04.2006
    Locație
    Brasov
    Posturi
    4.976

Implicit

ce spot-uri ciudate ?

Implicit

Kickeri slabi cu care dau call 2 sau chiar 3 strazi pentru ca nu ii cred, bluff bet river (50bb) imi iau call de la 3rd pair.

Astazi refac range-urile, strategia post flop. Bagam standard o perioada pentru ca dupa ureche nu mai merge...

Implicit

Mda, ieri a fost o zi destul de agitata si nu am facut absolut nimic poker related. Am fost lenes!

There is a Sypk in all of us Avatarul lui Sypk
    Data înscrierii
    27.03.2012
    Locație
    Roman
    Posturi
    431

Implicit

GL mate.
    Conform unor statistici, circa 80% din statistici sunt false!

Implicit

salut, cum ti se par jocurile la 10NL pe Unibet ?

GL in continuare.

Implicit

Salut,

Jocurile sunt bune comparativ cu Stars, dar softul este mult sub Stars.

Am 4 masini diferite pe care nu pot rula softul Unibet. 2 dintre ele sunt destul de puternice i5/i7 SSD, 8GB RAM, Radeon/Intel sau Nvidia/Intel si nu functioneaza corect softul. Am contactat suportul acum cateva luni si nu mi-au putut oferi o rezolvare pana in acest moment. Driverele up to date ...
    Am jucat destul de mult pe Betfair acum vreun an, mesele ceva mai grele dar, daca iti place HUD-ul si crezi ca ai un edge cand ai statisticile... Acum cred ca Betfair nu mai este o optiune din cauza legislatiei.

Ma bate un gand sa trec pe 888 daca au mese anonime dar, momentan este doar un gand.

In acest weekend am iesit la aer curat, nu am facut nimic dpdv poker.

Succes,
    Cosmin

Implicit

@Sypk Multumesc! Weekend placut, ce a mai ramas din el!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Subiecte similare

1. Coaching 6max Cash NLHE
    De andreii în forumul Online Poker
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 07.02.2017, 00:58
  2. Staking NL Cash 6max
    De GSG7 în forumul Staking
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 13.12.2011, 17:25

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte