Intenție de modificare impozit jocuri de noroc
  1. 88$ FARA DEPOZIT

2. Betfair Poker 40 EUR + VIP

3. PokerStars20$ GRATIS

4. FullTilt Poker600$ Bonus

5. Unibet500 EUR BONUS

Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Intenție de modificare impozit jocuri de noroc

Straight flush
    Data nscrierii
    18.11.2008
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    815

Implicit Intenție de modificare impozit jocuri de noroc

Se discută zilele astea de modificarea Codului Fiscal și de toată treaba cu impozitul pe gospodărie și cu deducerile fiscale care să se scadă din impozitul pe venit. Ideea e că n acest proiect de lege, aflat ncă la stadiul de discuții, se modifică și modul de impozitare a jocurilor de noroc. Legea care e acum și care mi se pare super ok se cam duce de rpă.

Pe scurt, ei vor să adune toate veniturile brute (adică ncasările) dintr-un an și să le facă totalul și să le tragă impozit de 10% (asta ar urma să fie impozitul unic pe venit). Din ce nțeleg asta ar urma să se adune cu toate celelalte venituri și să se facă un total din care se scade o bază neimpozabilă, plus deducerile. Deci nu e ncă clar cum și ce, dar ce e clar e că formula actuală cu pragurile de impozitare dispare. Ceea ce nu prea e bine.

http://www.gandul.info/financiar/doc...eduse-16238817
    When poker's the only thing in your life, your happiness is totally dependent on whether you're winning or losing, which is basically out of your control.

Implicit

Nu este bine deloc. Cumva, cineva ar trebui sa atraga atentia ca 10% pentru venituri din jocuri de noroc poate ingropa profitul jucatorilor, si totodata si industria jocurilor.

Operatorii ce fac, ca e si interesul lor ca oamenii sa nu fie descurajati sa mai joace?

Dupa mine, jocurile de noroc ar trebui lasate intr-o categorie aparte si lasat impozitul pe ele asa cum e acum.

Implicit

Vream o tara ca afara, dar cand trebuie sa platim taxe nu mai vrem deloc. ))
    Aia prin USA, caci de acolo luam noi lumina, nu-i asa?, platesc cate 35% si nu se mai plang. Bineinteles ca am vrea si noi ca in Anglia 0%, dar noi nu suntem ''engleji''.

Implicit

Cine plateste 35%? Jucatorii de poker? Pe retragere?

9 ball, corner pocket Avatarul lui Ronnie47
    Data nscrierii
    21.05.2009
    Locație
    Amsterdam
    Posturi
    1.537

Implicit

O parte importanta sunt deducerile. De la chirie, intretinere si utilitati pentru ca folosesti apartamentul/casa ca birou de lucru pana la bilete de avion, hotel, taxele pt participarea la turnee etc. Asta daca chiar vrem un sistem ca afara. Altfel eu n-am niciun interes sa declar putinul pe care-l fac.
    cireasa cireasa cireasa cireasa

Implicit

@uranus N-au cum sa plateasca pe retragere pentru ca ei n-au online. Impozit pe tot anul. Exact cum se incearca acum sa se implementeze. De ce nu prea vor europenii sa se duca la WSOP? Ca-s taxele prea mari.
    @ronnie47 Asa se va face si la noi. Sau cel putin asa am inteles eu, nu m-am sinchisit pentru tare sa intru in amanunt ca inca nu-i nimic sigur.

Informații subiect

Utilizatori care navighează n acest subiect

Momentan sunt 3 utilizatori care navighează n acest subiect. (0 membrii și 3 vizitatori)

Subiecte similare

1. Jocuri de noroc in perioade de criza economica
    De apropodemine n forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 08.03.2016, 04:11
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 03.06.2013, 18:17
  3. Impozitul pe veniturile din jocuri de noroc online
    De DebbieDowner n forumul Instrumente de plati si transferuri de bani
    Răspunsuri: 160
    Ultimul post: 03.07.2010, 16:37
  4. Modificare skin pentru PartyPoker ?!