recuperare poze telefon
  1. 88$ FARA DEPOZIT

2. Betfair Poker 40 EUR + VIP

3. PokerStars20$ GRATIS

4. FullTilt Poker600$ Bonus

5. Unibet500 EUR BONUS

Rezultate 1 la 12 din 12

Subiect: recuperare poze telefon

Implicit recuperare poze telefon

Bau!

Problema ar suna cam asa: Am un dual sim htc one Su HTC One SU - Full phone specifications si un card hama de 16 gb .Recent,am mutat destinatia pozelor facute cu camera telefonului de pe memoria interna pe memoria cardului iar toate pozele au inceput sa dispara la un interval de 10-30 minute.Acum am mutat iar pe memoria interna si vad ca nu mai sunt probleme.Ce e de facut?Schimbat card?formatat?si cea mai importanta intrebareot recupera pozele"disparute"?Ms anticipat si keep in touch

Old Nick: soapless | exp. 17.11
    Data înscrierii
    13.06.2012
    Posturi
    432

Implicit

Memory card-urile nu se au pre bine cu telefoanele,in jelly bean nu poti sa treci app pe extsd,pentru ca informatia se poate corupe foarte usor.In viitor toate telefoanele vor veni doar cu internal sd out of the box.Eu am un card samsung pro si il folosesc doar pentru info grea,gps data,filme,customs roms....Pentru fotos folosesc memoria interna si dropbox,poate fografiile tale pierdute sant acolo daca le aveai sincronizate sa urce in dropbox.

Implicit

Ms pt raspuns.o sa tin cont pe viitor.Referitor la dropbox,nu am cont.Sper totusi sa apara cineva cu un program "magic"cu care sa recuperez pozele.Ca sa fie mai interesant, trimit 10 dolari in stars pt prima persoana care ma ajuta sa recuperez pozelecheers

Four of a Kind
    Data înscrierii
    11.10.2008
    Posturi
    484

Implicit

vazusem candva un reportaj la PRO TV despre recuperarea pozelor de pe carduri, exista o firma specializata in asa ceva in Bucuresti. Din ce tin minte nu o sa gasesti nici un program care sa iti faca treaba asta (e un proces mult mai complex), ca sa recupereze pozele, acestea trebuie reconstruite bit cu bit. Si aia stiu ca taxau la poza

Two Pair
    Data înscrierii
    06.11.2007
    Posturi
    42

Implicit

Nu am inteles exact cum au "disparut" pozele alea dar ca si program free incearca ZAR: Digital image recovery - ZAR usage demo (preferabil sa ai cardul intr-un cititor). Sunt mai multe programe care te pot ajuta in acest sens, eu am mai folosit cu succes FileRecovery Professional, Recover my files sau R-Studio insa astea nu sunt tocmai free (cred ca poti da doar search in varianta free). Important e sa nu mai pui nimic pe acel card intre timp pt a nu se re-scrie. Daca sunt doar sterse se pot recupera pana la 100% insa daca re-scrii peste ia-ti adio

Data înscrierii
    29.10.2008
    Locație
    bucharest
    Posturi
    368

Implicit

Incearca cu softul asta. Nu l-am testat dar din review-uri pare ca isi face treaba... cu vreo 40$
    Ultima modificare făcută de paru'; 03.08.2013 la 13:57.
    Vâr totu' în joc

Implicit

[QUOTE=jiji;339269]Nu am inteles exact cum au "disparut" pozele alea dar ca si program free incearca ZAR: Digital image recovery - ZAR usage demo (preferabil sa ai cardul intr-un cititor).

Dupa ce faceam o serie gen 15 poze le verificam,era totul ok iar apoi dupa o pauza de 20-30 minute,am inceput sa fac alta serie si cand sa verific, tot ce am facut in prima serie disparusera,nu mai erau in folderul Dcim si in nici un alt loc de pe card/memorie interna.

p.s as plati pt programe daca am siguranta ca isi fac treaba.
    p.p.s mersi

Implicit

nu a mers ZAR,mai exact a gasit el niste poze din jocuri dezinstalate/sau poze pe care le aveam deja pe card,nimic nou

Two Pair
    Data înscrierii
    06.11.2007
    Posturi
    42

Implicit

gasesti si celelalte - chiar si altele - stii tu unde (sa nu incurajam pirateria ). Banuiesc ca nu dureaza f mult o scanare a cardului.

P.S. banuiesc ca ai cautat pozele si punand cardul in alt telefon, pe calc, etc.. (in ideea sa nu fie ascunse doar)

Implicit

Am incercat vreo 7-8 programe free dar nu s-a schimbat nimic. Am incercat si punand cardul in alt telefon/laptop/calc dar nici o diferenta.Incep sa ma resemnezcheers

Four of a Kind
    Data înscrierii
    11.10.2008
    Posturi
    484

Implicit

Banuiesc ca dupa ce ai observat ca au disparut ai mai folosit telefonul sa faci poze dupa, probabil s'a scris peste si nu mai ai cum sa le recuperezi. Scria asta in termenii de utilizare de la unul din programele puse mai sus.

Implicit

Da,am observat si eu acest lucru.Ba mai mult, dupa ultima sesiune de poze,am scos cardul si nu l-am mai folosit.De aceea, ma asteptam sa-mi recupereze macar ultimele poze facute

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Subiecte similare

1. Recuperare mesaje sterse de pe facebook
    De sorin05 în forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 03.06.2013, 20:40
  2. A-Data External HDD - recuperare date
    De Tzepos în forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 12.02.2011, 15:40
  3. Poze Las Vegas (atentie multe poze la rezolutie 1024x768!!)
    De DoiCromoY în forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 09.03.2010, 23:24
  4. POZE: Cum aratati?
    De GrasuXL în forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 82
    Ultimul post: 29.06.2009, 22:58
  5. Upload poze
    De coup3z în forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 12.07.2005, 14:59

Permisiuni postare