1. Ongame Deal VIP

2. MicrogamingDeal VIP

3. Titan Poker4000$ Race

4. RedKings 12000$ Race

5. WilliamHill1000$ race

Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul
Rezultate 61 la 80 din 109
Like Tree8Likes

Subiect: World Blogger Championship of Online Poker - WBCOOP

Muck
    Data înscrierii
    18.08.2012
    Posturi
    8

Implicit

am si eu 3 bilete castigate din 4 turnee jucate.. 2 de 11$ si unul de 5.50$.. mult succes va doresc

Pair Avatarul lui bogguz
    Data înscrierii
    15.06.2012
    Posturi
    30
    Mesaje blog
    10

Implicit

eu am laudat asa de tare promotia ca li s-a pus pata pe mine. Am facut 2 bloguri noi si am trimis 3 bloguri la entry, n-am primit bilete deloc. Urat ca m-am entuziasmat degeaba. Le-am dat mail cu toate 3 entry-urile si au raspuns : mai incearca. )

Old nick - blackeru| exp 27.02 Avatarul lui kiadal
    Data înscrierii
    05.08.2010
    Locație
    Arad
    Posturi
    205

Implicit

un roman s-a ofticat tare ca multa lume a primit biletele fara sa indeplineasca criterile impuse de stars si a deschis un thread pe 2p2, a trimis mailuri, a vorbit cu Daleroxxu si face mare tam-tam sa se retraga biletele. Din cate am vazut,draga crgAdrian blogul tau a fost reverificat si nu o sa fi eligibil pt Player of the Series prizes, Best Blogger or Best Live Tweeter.

Pair
    Data înscrierii
    28.10.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    30

Implicit

Citat Postat în original de kiadal Vezi post
    un roman s-a ofticat tare ca multa lume a primit biletele fara sa indeplineasca criterile impuse de stars si a deschis un thread pe 2p2, a trimis mailuri, a vorbit cu Daleroxxu si face mare tam-tam sa se retraga biletele. Din cate am vazut,draga crgAdrian blogul tau a fost reverificat si nu o sa fi eligibil pt Player of the Series prizes, Best Blogger or Best Live Tweeter.
    Eu am observat ca de cand am postat acest topic, tot de plangi p'aici ca nu ai primit bilete. si "draga" kiadal mai usor, pana acum nu am primit nici un e-mail in legatura Player of the series prizes. Vom vedea cand se va afisa clasamentul

Data înscrierii
    05.08.2010
    Locație
    Arad
    Posturi
    205

Implicit

eu am primit biletele, reciteste te rog. dai pe google p2p wbcoop , si o sa vezi ce au spus aia. nu te-am atacat eu asa ca te rog sa te calmezi

Three of a Kind Avatarul lui McGabyy
    Data înscrierii
    23.01.2013
    Posturi
    81

Implicit

Romanu, cu gura mare ca de fiecare data. Probabil respectivul e unul dintre cei care nu au primit biletele, altfel nu vad de ce l-ar deranja cine si cum participa in promotia asta. Stiti cum e cu proverbu ala "de ce sa nu moara si capra vecinului..." Urat gest, dar e Romania, nu te mai mira nimic, spiritul dreptatii triumfa din nou...

Flush Avatarul lui antonius1988
    Data înscrierii
    24.11.2011
    Locație
    Cluj
    Posturi
    155

Implicit

Citat Postat în original de McGabyy Vezi post
    Romanu, cu gura mare ca de fiecare data. Probabil respectivul e unul dintre cei care nu au primit biletele, altfel nu vad de ce l-ar deranja cine si cum participa in promotia asta. Stiti cum e cu proverbu ala "de ce sa nu moara si capra vecinului..." Urat gest, dar e Romania, nu te mai mira nimic, spiritul dreptatii triumfa din nou...
    Nu-i frumos ce a facut, dar totusi in descriere spune clar "Note: Blog submissions will only be accepted in English, Russian, French, Spanish, Italian, German, Danish and Portuguese. Please read the WBCOOP Terms & Conditions before submitting your entry." Astea sunt regulile si trebuie respectate, la fel ca si la "liga holdem" unde trebuia sa fi un user activ ca sa participi, nu cred ca ati fi fost de acord sa intre toata lumea in concurs.

High Card
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    23

Implicit

Citat Postat în original de McGabyy Vezi post
    Pai problema aici este ca " vecinul nu are capra "

MICRO fish Avatarul lui hAnN18Al
    Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.507
    Mesaje blog
    21

Implicit

Uitati link-ul. Gest foarte urat. E treaba Stars-ului sa verifice, pana la urma nu esti impiedicat sa joci pentru ca ei joaca. Daca erau locuri limitate era legitim sa reclame, dar asa ...
    Lucrurile care par imposibile devin posibile daca le privesti dintr-o alta perspectiva. - Hannibal Carthaginezul

tilt monkey Avatarul lui motan
    Data înscrierii
    15.09.2009
    Locație
    Old Trafford
    Posturi
    1.364

Implicit World Blogger Championship of Online Poker - WBCOOP

Romanians gonna romanian

Daca urlati aici cum ati primit tichete pentru 1-post-bloguri scrise in romana..
    MedCj likes this.

High Card
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    23

Implicit

Citat Postat în original de hAnN18Al Vezi post
    Uitati link-ul. Gest foarte urat. E treaba Stars-ului sa verifice, pana la urma nu esti impiedicat sa joci pentru ca ei joaca. Daca erau locuri limitate era legitim sa reclame, dar asa ...
    Pai de ce nu e legitim sa reclame ? Este PERFECT legitim sa reclami atunci cand sesizezi anumite nereguli.Pana la urma Pokerstars se foloseste de bloggeri pt ca ii ajuta la SEO destul de mult , iar acestia din urma sunt recompensati cu o serie de turnee.

WBCOOP este o competitie prestigioasa care are loc de ceva ani si foarte multi bloggeri/jucatori celebri chiar isi doresc acel trofeu.In momentul de fata situatia a devenit mai complicata din moment ce si numarul de asa zisi bloggeri cu o singura postare a crescut destul de mult , ce'i drept din vina celor de la Pokerstars.Dar dupa cum cred ca ai observat deja in acel thread sagetile sunt indreptate catre Pokerstars iar acei doi " bloggeri " au fost dati random ca si exemple.

Dupa cum probabil se subintelege din randurile scrise mai sus , eu am creat acel thread pe 2p2 si nu eram 100% convins daca se merita efortul si probabil nu as fi facut'o daca nu mi'as fi luat cateva injuraturi de la un drag concetatean pe simplul motiv ca am avut o mana mai buna ca el.Apoi la un simplu search pe google al nickname-ului de pe Pokerstars m-a adus catre acest thread care si dupa un moment de frustrare au dus la actiunile mele.

P.S daca vreti in WBCOOP 2014 continuati sa scrieti in blogurile abia incepute pentru ca tin sa va asigur ca nu se vor mai acorda tichete atat de usor.

Muck Avatarul lui gamanu12
    Data înscrierii
    13.09.2012
    Locație
    bals
    Posturi
    9

Implicit

cum pot face rost de bilet pentru main-event?

Banned
    Data înscrierii
    26.09.2011
    Posturi
    51

Implicit

ce pot sa spun decat ca ramane proverbul "sa moara capra vecinului".

nu ii poti descrie pe genul asta de oameni decat niste fustrati altfel nu vad rostul gestului miselic al lor.

daca nu esti in stare sa iti faci o compunere de clasa a 1 a in engleza nu cred ca trebuie sa te razbuni pe altii.

fiecare a beneficiat de tichete in functie de anumite regului - poate ar trebui sa te angajezi la pokerstars poate sa le fii si CEO intr o saptamana.

gutshot ftw Avatarul lui 8Ball
    Data înscrierii
    21.01.2010
    Locație
    Craiova
    Posturi
    166

Implicit

Ma miram eu de ce nu mai vin biletele desi refacusem in engleza si primisem acceptul iar ticketele mi le comfirmasera pt acum doua zile dupa-amiaza. Or fi banat toata Romania in promotia asta!

Banned
    Data înscrierii
    26.09.2011
    Posturi
    51

Implicit

ei a banat .... eu le am primit ieri si spre ciuda celui ce a creat respectivul treath am creat blogul acum 2 zile

High Card
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    23

Implicit

Citat Postat în original de luckyno Vezi post
    ce pot sa spun decat ca ramane proverbul "sa moara capra vecinului".

nu ii poti descrie pe genul asta de oameni decat niste fustrati altfel nu vad rostul gestului miselic al lor.

daca nu esti in stare sa iti faci o compunere de clasa a 1 a in engleza nu cred ca trebuie sa te razbuni pe altii.

fiecare a beneficiat de tichete in functie de anumite regului - poate ar trebui sa te angajezi la pokerstars poate sa le fii si CEO intr o saptamana.
    Ma repet " vecinul nu are capra " in cazul acesta.

Nici nu ma asteptam la nimic altceva decat critici din partea voastra pentru ca nu sunteti capababili sa intelegeti din moment ce intrarea voastra la WBCOOP este obtinuta prin " frauda "

Spre deosibire de majoritatea dintre voi eu chiar am un blog care corespunde din toate punctele de vedere criteriilor impuse de Pokerstars in T&C si aveam pretentia ca aceastea sa fie respectate.
    Ultima modificare făcută de cmihail; 05.03.2013 la 11:30.

Pair
    Data înscrierii
    28.10.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    30

Implicit

Citat Postat în original de gamanu12 Vezi post
    cum pot face rost de bilet pentru main-event?
    Astazi s-au acordat biletele pentru Main-Event, dar cred ca iar a fost o eroare, am primit 2 bilete :O

Data înscrierii
    05.08.2010
    Locație
    Arad
    Posturi
    205

Implicit

Citat Postat în original de cmihail Vezi post
    WBCOOP este o competitie prestigioasa care are loc de ceva ani si foarte multi bloggeri/jucatori celebri chiar isi doresc acel trofeu.In momentul de fata situatia a devenit mai complicata din moment ce si numarul de asa zisi bloggeri cu o singura postare a crescut destul de mult , ce'i drept din vina celor de la Pokerstars.Dar dupa cum cred ca ai observat deja in acel thread sagetile sunt indreptate catre Pokerstars iar acei doi " bloggeri " au fost dati random ca si exemple.
    dar tu te crezi blogger daca ai 2-3 bannere pe el si o medie de 2 posturi pe luna din martie (2012) cu stiri gen "Andreea Tonciu ambasadoare FullTilt Poker" ( “Andrea Tonciu “noul ambasador Fulltilt | HaHapoker ) sau alte posturi care sunt formate doar dintr-o poza sau o intrebare?

Eu cred, defapt sunt sigur ca tu ai vanat WBCOOP-ul de anul trecut, te-ai "chinuit" sa faci 2 blog-post-uri lunar sa fi eligibil pt 2013 si ce sa vezi, te-ai chinuit degeaba ca au primit si altii cu 1 singur post. In plus, daca ai citii TOS ai fi vazut ca sunt acceptati si cei care au facut un video prin care sa raspunzi la intrebare si sharuindul pe niste retele de socializare, fara sa ai niciun blog.
    Daca WBCOOP ar fi fost intradevar un eveniment doar pt bloggeri adevarati erau 100 de participanti cu 108 ITM la fiecare eveniment. Mai mult de jumatate sunt de umplutura pentru ca era nevoie sa faca un field cat de cat. Probabil ca in anii trecuti nu a fost problema asta deoarece erau si americani pe PS, ei formand majoritatea bloggerilor.

Acum iti dau quote de la WBCOOP , cand m-ai acostat la un eveniment, "tu ce blog ai mah?"

Banned
    Data înscrierii
    26.09.2011
    Posturi
    51

Implicit

Citat Postat în original de cmihail Vezi post
    Ma repet " vecinul nu are capra " in cazul acesta.

Nici nu ma asteptam la nimic altceva decat critici din partea voastra pentru ca nu sunteti capababili sa intelegeti din moment ce intrarea voastra la WBCOOP este obtinuta prin " frauda "

Spre deosibire de majoritatea dintre voi eu chiar am un blog care corespunde din toate punctele de vedere criteriilor impuse de Pokerstars in T&C si aveam pretentia ca aceastea sa fie respectate.

mah bula - tot in t&c scrie ca pot schimba regulile oricand vor ei asa ca nu vad de ce te frapeaza pe tine ca altii au obtinut tichete mai usor.

mentalitatea asta de fustrat duce la dementa asa ca ai grija mare

High Card
    Data înscrierii
    10.03.2012
    Posturi
    23

Implicit

dar tu te crezi blogger daca ai 2-3 bannere pe el si o medie de 2 posturi pe luna din martie (2012) cu stiri gen "Andreea Tonciu ambasadoare FullTilt Poker" ( “Andrea Tonciu “noul ambasador Fulltilt | HaHapoker ) sau alte posturi care sunt formate doar dintr-o poza sau o intrebare?

Eu cred, defapt sunt sigur ca tu ai vanat WBCOOP-ul de anul trecut, te-ai "chinuit" sa faci 2 blog-post-uri lunar sa fi eligibil pt 2013 si ce sa vezi, te-ai chinuit degeaba ca au primit si altii cu 1 singur post. In plus, daca ai citii TOS ai fi vazut ca sunt acceptati si cei care au facut un video prin care sa raspunzi la intrebare si sharuindul pe niste retele de socializare, fara sa ai niciun blog.
    Daca WBCOOP ar fi fost intradevar un eveniment doar pt bloggeri adevarati erau 100 de participanti cu 108 ITM la fiecare eveniment. Mai mult de jumatate sunt de umplutura pentru ca era nevoie sa faca un field cat de cat. Probabil ca in anii trecuti nu a fost problema asta deoarece erau si americani pe PS, ei formand majoritatea bloggerilor.

Acum iti dau quote de la WBCOOP , cand m-ai acostat la un eveniment, "tu ce blog ai mah?"
    Te rog prietene , nu cred ca esti tu in masura sa comentezi despre calitatea blogului meu pt ca spre deosebire de tine eu chiar am unul , bun , rau , cum e , dar e al meu si chiar am depus ceva munca la el atat cat mi-a permis si timpul.

Cat despre WBCOOP cu siguranta e primul si ultimul la care particip pentru ca nu merita efortul si spre dezamagirea ta doresc sa te instiintez ca am aflat de WBCOOP abia acu 1 saptamana si cateva zile de pe facebook.

Majoritatea dintre bloggerii cunoscuti , sau mai putin cunoscuti , carora le-am cerut punctul de vedere legat de infiltrarea unor " intrusi " in WBCOOP au impartasit aceeasi viziune ca si a mea si si-au exprimat nemultumirea , unii in mod public pe pagina oficiala de facebook ,altii mi-au trimis PM sau e-mail.

Asa ca daca are cineva ceva de comentat ar fi bine sa fie blogger pentru ca parerile celorlalti sunt zero barat.
    Ultima modificare făcută de cmihail; 05.03.2013 la 12:10.

Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Subiecte similare

1. Romanian Poker Championship II 2-6 mai 2010
    De sever în forumul LIVE Poker, Turnee, TV shows
    Răspunsuri: 353
    Ultimul post: 27.06.2010, 00:19
  2. WPT World Championship
    De goldberg în forumul LIVE Poker, Turnee, TV shows
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 07.05.2010, 22:29
  3. stake Romanian Poker Championship
    De xPOPOVICIx în forumul Staking
    Răspunsuri: 0