1. Ongame 4000$ race

2. Microgaming 4000$ race

3. 888 Poker88$ GRATIS

4. RedKings 10000$ Race

5. WilliamHill3000EUR chase

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 20 din 36
Like Tree146Likes

Subiect: Poker-ul si Viata

Muck
    Data înscrierii
    19.05.2012
    Posturi
    15

Implicit Poker-ul si Viata

As vrea sa ii intreb mai ales pe cei care traiesc din poker, ce viata au?Cum se simt ei dupa ce au trecut poker-ul ca principala sursa de venit.
    Si aici vreau sa va intreb, cum stati din punct de vedere emotional,fizic,psihic cum stati cu relatia pe care o aveti de exemplu cu socializarea. cu timpu, cu iesitu in oras/excursii etc.

Ce stil de viata duceti dupa ce a-ti facut pasul acesta?Va puteti organiza? Adica sa va faceti un program pe care le includeti toate cele mentionate mai sus sau efectiv chiar nu puteti din cauza ca va ocupa prea mult timp?Sau cum procedati?

Aici mentionez la cei care joaca in special CASH ca la MTT e putin mai greu ... .

De ce aduc in disctutie lucrul acesta?Deoarece si eu ma indrept spre obiectivul acesta si as vrea sa stiu ce ma asteapta.

Asa ca m-ati ajuta mult si poate nu numai pe mine cu niste sfaturi/sugestii in legatura cu aceasta situatie.

Flush Avatarul lui vladop
    Data înscrierii
    21.08.2010
    Posturi
    172

Implicit

cel mai bine asculti podcastul cu omgitsmihai

Straight Avatarul lui buragam
    Data înscrierii
    01.05.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    139

Implicit

Tinand cont ca nici un jucator de poker nu e la fel ca celalalt, cred ca nu vei obtine nimic concret. Mai inclinati sa-ti raspunda vor fi cei organizati si multumiti de viata lor asa ca nu iti face sample dupa ce iti spun altii. Incearca singur. Bafta!

dom
    dom este deconectat
    Four of a Kind
    Data înscrierii
    31.03.2011
    Posturi
    456

Implicit

imi place cum ai pus problema si o sa incerc sa iti raspund acum sunt si cam racit.

uite spre exemplu scriu la ora asta in loc sa dorm

sunt mttist si sngist

e oarecum grea viata nu degeaba a zis doyle ca e o cale grea pentru o viata usoara

sunt perioade si perioade, ai bani sau n-ai bani

cand n-ai e mult stres, e multa munca, sunt multi nervi, nu prea ai chef de nimic, nu prea iesi pe afara, nu prea ai social life

la fel e si cand ai bani, stai pana dimineata bagi mtturi grupa mare si nu ai chef de sala, nu ai chef de iesit in oras nu prea ai chef de nimic ca tu esti rupt in gura de oboseala si nervi stres depinde de firea ta.

trebuie echilibru si asta e foarte greu de gasit

relatiile amoroase sunt complicate si nu ma laud dar am ceva experienta

anu trecut in iulie m-am despartit de fosta dupa 3 ani de relatie, nu mai puteam, nu mai rezistam, discutii certuri pe banda, sa imi gasesc altceva de munca, nu vrea sa fiu frecangiu acasa, vrea sa am o viata normala sa ma trezesc sa beau cafeaua cu ea, sa ies de 15 ori cu prietenii in oras, sa sug tocu, nu am putut si am pus punct. era si mai mare ca mine cu vreo 8 ani si cred ca de asta erau tensiunile astea vroia copii sa ne mutam la casa noastra si tot asa

de atunci am tot vorbit cu gagici m-am intalnit cu mai multe tipe dar la fel programu meu e incredibil cum al multora e

acum vreo 2 saptamani inainte de revelion am iesit cu prietenii intr-o duminica cred ca de 2 ani n-am mai iesit la plimbari sau pe undeva duminica seara deci pm gandeste si tu

iti schimba modul de gandire pokeru, dorintele, asteptarile, cine zice ca e simplu si ca stai la calculator si te joci trimite-l la mine sa ii trag 2 pumni in gura sa vorbeasca singur.

asa ca o paranteza prin comparatie inainte sa ma apuc de poker aveam programu asta

de luni pana sambata inclusiv la 9 trezirea mancam ma duceam la 10 la munca eram merciolog pentru un restaurant la 12 terminam dupa ce cumparat tot ce trebuie de mancare si bautura pentru restaurant
    la 1 ma duceam la pliante si bagam prin blocuri pana pe la 6 7 depindea cate ture faceam o tura normala era de 4 ore
    la 7 8 9 seara depinde ajungeam acasa ma spalam mancam ceva repede si alergam inapoi la restaurant eram sofer de personal incepand cu
    10 jumatate si de la ora aia pana spre 3 dimineata frecam bucurestiu in lung si in lat sa duc personalu acasa si cand zic lung si lat zic ca plecam de la domenii la 23 august bulevardu basarabia taiam tot ce se poate prin centru spre iesirea din bucuresti pitesti in militari si pe urma ma intorceam acasa in ghencea ma apuca 4 dimineata si tot asa

in timpu asta daca aveam juma de ora libera ma mai duceam la sala

m-a mancat in fund sa ma inscriu si la 2 facultati si am reusit sa strang doar restante ca nu faceam fata

acum de 3 ani nici macar o data nu am fost la sala de cand cu pokeru si pm am facut box cand eram mic si aveam o gramada activitati

cand te decizi sa joci poker trebuie sa te gandesti la multe dar nu am cum sa te gandesti pentru ca nu le stii intelegi? le afli pe parcurs, iti plac te obisnuiesti, faci de placere, de nevoie si tot asa ajungi cineva

muncesti te chinui te zbati

old nick: pchkoss
    Data înscrierii
    09.11.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    804

Implicit

frumos scris dom , chiar ai dreptate
    dom likes this.

Royal Flush Avatarul lui alexx_tores
    Data înscrierii
    19.02.2011
    Posturi
    1.590

Implicit

Citat Postat în original de NexT Vezi post
    As vrea sa ii intreb mai ales pe cei care traiesc din poker, ce viata au?Cum se simt ei dupa ce au trecut poker-ul ca principala sursa de venit.
    Si aici vreau sa va intreb, cum stati din punct de vedere emotional,fizic,psihic cum stati cu relatia pe care o aveti de exemplu cu socializarea. cu timpu, cu iesitu in oras/excursii etc.

Ce stil de viata duceti dupa ce a-ti facut pasul acesta?Va puteti organiza? Adica sa va faceti un program pe care le includeti toate cele mentionate mai sus sau efectiv chiar nu puteti din cauza ca va ocupa prea mult timp?Sau cum procedati?

Aici mentionez la cei care joaca in special CASH ca la MTT e putin mai greu ... .

De ce aduc in disctutie lucrul acesta?Deoarece si eu ma indrept spre obiectivul acesta si as vrea sa stiu ce ma asteapta.

Asa ca m-ati ajuta mult si poate nu numai pe mine cu niste sfaturi/sugestii in legatura cu aceasta situatie.
    cred ca pui problema un pic gresit.
    NU pokerul este centrul vietii (tale) si celelalte lucruri-socializarea,prietenii,timpul,stilul de viata,etc graviteaza in jurul lui.cand incepi sa iti organizezi viata raportat la poker,atunci gresesti.
    exista timp pentru toate-si pentru poker,si pentru fete,si pentru sport,si pentru dormit.pentru TOATE.tu esti cel care isi organizeaza timpul si tu trebuie sa stii cum sa iti imparti ziua/zilele.
    joci cash?ok.daca nu ai alt job/scoala e simplu.joci o sesiune sau doua cand vrei.fie una singura seara,fie una seara si una noaptea.
    important e sa il privesti ca pe un job.am venit,am jucat,am plecat.cand ai inchis calculatorul,pa poker!te duci la fotbal sau iesi cu prietena.doar nu toata ziua o sa visezi 3beturi si 2nd barell.
    bineinteles,nu e chiar asa usor.zilele proaste te afecteaza,la fel si perioadele de ds sau cand pur si simplu nu iti merge nimic.de aia e important sa te axezi pe poker exclusiv doar dupa ce ai ajuns la o miza pe care o bati pe un sample mare,care iti ofera un venit mai mare decat un salariu normal si cand ai deja un bankroll care sa iti permita sa gestionezi fara stres eventuale perioade mai putin faste.
    cu timpul vine si detasarea sau rutina si nu o sa mai visezi toata ziua badbeatul ala de ieri sau sa te certi cu careva pe motiv ca ti-a zis ca stai prea mult in casa.
    si una de incheiere pokerul si banii sunt importanti,dar nu trebuie sa uiti ca timpul trece si daca azi nu faci ce ai dorit,maine e prea tarziu.valabil pentru toate aspectele alea de care ai pomenit tu.
    Sorinb, Danielu, Cathyy and 9 others like this.

Royal Flush Avatarul lui Al Locust
    Data înscrierii
    28.04.2006
    Locație
    Brasov
    Posturi
    4.471

Implicit

un articol pe care l-am mai pus pe forum si in alte dati.
    apropo de job-uri. de viata.
    via obs.

How to Do What You Love
    Ultima modificare făcută de Al Locust; 12.01.2014 la 08:23.
    JupoiUrzici likes this.

High Card
    Data înscrierii
    03.03.2011
    Posturi
    26

Implicit

Poti sa ai o viata f faina jucand poker, totul depinde de tine...

Intreaba-te daca esti pasionat de el, sau cel putin daca iti place f mult. E nevoie de multa munca in poker, ca in orice domeniu, si singurul fel in care poti depune aceasta munca si sa te simti fericit si implinit e sa fii pasionat de el. Nu stiu de cat timp joci poker, dar daca la inceput nu iti place f mult iti recomand sa nu te apuci pentru ca nu exista suma de bani care sa compenseze faptul ca nu esti fericit.

Legat de stilul de viata... depinde doar de tine sa duci un stil de viata sanatos, sa construiesti relatii de calitate, etc... parerea mea e ca pokerul iti permite sa le ai pe toate, si daca nu reusesti sa le obtii jucand poker cel mai probabil nu le obtii nici facand altceva. E greu, dar orice lucru pentru care merita sa lupti in viata e greu, daca ar fi fost usor toata lumea ar fi facut asta.

Bafta in orice decizi sa faci!

Straight
    Data înscrierii
    02.12.2012
    Posturi
    117

Implicit

Nu spune celor din jur ce faci,toti te vor percepe ca unpacanel si te va afecta foarte mult la inceput!...Spune-le ca faci afaceri pe net,nu spune ca joci poker...
    Danielu, crtcm and EterNo like this.

Humbunter Avatarul lui edy314
    Data înscrierii
    20.03.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    843

Awards Showcase

Implicit

eu nu sunt de acord, spun tuturor ca joc poker for a living si sunt mandru de asta, cine nu e in stare sa inteleaga, nu ar trebui sa ma intereseze oricum parerea lor;
    sigur ca pot fi exceptii, gen parinti rude mai ciudate care oricum esti stuck cu ei, dar tot tre sa le zici si lor la un moment dat, e gay sa te ascunzi; ma refer aici cand joci poker cu succes si traiesti decent din asta evident.

mai ontopic: eu joc cash, si poti sa iti imbini lejer pokerul cu socializare/sport si alte activitati, nu iti ocupa oricum atat de mult timp decat daca vrei tu sa muncesti foarte mult, are avantajul asta enorm cu programul extrem de flexibil, si iti poti organiza timpul f bine daca chiar vrei;
    Ultima modificare făcută de edy314; 12.01.2014 la 13:41.

Data înscrierii
    12.01.2009
    Locație
    Mogosoaia
    Posturi
    760

Implicit

Programul la cash nu mi se pare extrem de flexibil cum zice edy ,dar cred ca e suficient de flexibil incat sa poti avea o viata sociala buna .Cei care zic ca nu au timp sa iasa in oras nu cred ca e din cauza pokerului .Esti propriul tau sef ,deci tu iti organizezi timpul .Chiar si daca esti jucator de mtt ,cred ca ar trebui sa mai sacrifici din cand in cand cate o duminica pentru iesit in oras. Duminici o sa tot fie ...

Am terminat facultatea(informatica) in vara si ma mai intreaba lumea daca mi-am gasit job.Nu mi-ar fi rusine sa le zic ca joc poker(chiar sunt mandru ) ,dar ma gandesc ca o sa urmeze intrebari la care nu as vrea sa raspund (cat castigi ,cat ai pierdut/castigat cel mai mult ) .

Am o intrebare legata de gagici .Sa zicem ca ma duc la o prima intalnire cu una (nu prea ne cunoastem) .Si ma intreaba aia cu ce ma ocup .E +ev sa ii zic adevarul?
    Butu Mic and Aliosha10 like this.

Four of a Kind Avatarul lui Cathyy
    Data înscrierii
    14.03.2009
    Posturi
    448
    Mesaje blog
    8

Implicit

@drunkkiller: Nu e +EV sa spui nimanui cu ce te ocupi cand nu te cunoaste (nu stii ce idei preconcepute are), acum depinde si cat de deschisa la minte ti se pare persoana respectiva. E mai bine sa astepti dupa 2-3 intalniri si sa ii spui atunci, my 2c. Si daca nici atunci nu va reusi sa accepte, nu are rost sa iti mai pierzi timpul cu oameni care vor sa te schimbe doar ca sa dea bine in fata celor din jur.
    Apache, motan, Aliosha10 and 3 others like this.

Full House
    Data înscrierii
    27.09.2011
    Locație
    Resita
    Posturi
    337

Implicit

Citat Postat în original de drunkkiller Vezi post
    Am o intrebare legata de gagici .Sa zicem ca ma duc la o prima intalnire cu una (nu prea ne cunoastem) .Si ma intreaba aia cu ce ma ocup .E +ev sa ii zic adevarul?
    NUUUU ca femeile is proaste si nu inteleg )) oricum e prea delicat subiectul ce vrei sa vb cu ea range-uri de 3bet light cauta altceva si in general cum sa-i spui adevarul??Doamne fereste... esti pokerist invatat natural sa blufeze activezi poker face-ul

Royal Flush Avatarul lui Al Locust
    Data înscrierii
    28.04.2006
    Locație
    Brasov
    Posturi
    4.471

Implicit

Citat Postat în original de drunkkiller Vezi post

poate sa depinda si de cum o dai.
    daca o dai ca si cum ti-e rusine (de frica ideilor preconcepute ale unor oameni din societate), atunci s-ar putea sa nu fie bine; ar fi ca si cum ti-ar fi rusine cu tine. si asta cred ca este un turn off.
    dar daca o dai ca si cum nu e ceva iesit din comun ceea ce faci, poate chiar putin mandru, atunci trezesti curiozitate si interes. si poti chiar sa reusesti sa schimbi eventuale preconceptii.

de multe oamenii ne percep asa cum ne percepem noi insine.
    edit: sau mai precis, asa cum ne comportam noi.
    Ultima modificare făcută de Al Locust; 12.01.2014 la 15:05.
    Butu Mic, Sorinb and mTz like this.

Humbunter Avatarul lui edy314
    Data înscrierii
    20.03.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    843

Awards Showcase

Implicit

a cam deviat discutia, dar eu nu vad motiv sa nu fii sincer de la inceput, daca are pareri preconcepute, te judeca, nu e suficient de deschisa la minte etc, atunci de ce ai vrea sa pierzi timpul cu ea anyway?

Full House
    Data înscrierii
    27.09.2011
    Locație
    Resita
    Posturi
    337

Implicit

Citat Postat în original de edy314 Vezi post
    a cam deviat discutia, dar eu nu vad motiv sa nu fii sincer de la inceput, daca are pareri preconcepute, te judeca, nu e suficient de deschisa la minte etc, atunci de ce ai vrea sa pierzi timpul cu ea anyway?
    poate-i buna la suflet

Muck
    Data înscrierii
    19.09.2012
    Posturi
    14

Implicit

la majoritatea gagicilor e -EV sa ii zici ca joci poker la prima intalnire (spun din experienta )

old nick: pchkoss
    Data înscrierii
    09.11.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    804

Implicit

Citat Postat în original de kameleonul Vezi post
    la majoritatea gagicilor e -EV sa ii zici ca joci poker la prima intalnire (spun din experienta )

fa-i toate poftele si apoi o sa si puna ea o intrebare ce-i cu tine de ai atatia bani (rofL)
    MadaAk, jhonnel83 and vladw0w like this.

Muck
    Data înscrierii
    19.09.2012
    Posturi
    14

Implicit

Citat Postat în original de xKoSSSx Vezi post
    fa-i toate poftele si apoi o sa si puna ea o intrebare ce-i cu tine de ai atatia bani (rofL)
    Sunt deacord cu tine , doar ca nu sunt genu ,sunt obisnuit cu bankroll management bun , nu numai din pct de vedere al banilor ci si al timpului. Oricum sunt sigur ca exagerez cateodata dar macar merg +EV )))))

Full House
    Data înscrierii
    27.09.2011
    Locație
    Resita
    Posturi
    337

Implicit

Cred ca deocamdata in Romania sa fii jucator profesionist de poker e ceva derizoriu nu avem cultura altor state lumea la noi are prea multe prejudecati si e f greu sa ii mai schimbi asa ca mai bine pana se mai schimba lucrurile ramanem silent warriors ne vedem de calea noastra fara sa ne mai intereseze ce cred altii si in caz ca ne intreaba cineva de unde avem bani raspundem si noi cum a raspuns Elena Udrea cand a fost intrebata daca a sunat la Realitatea sa se dea drept admiratoarea ei:''Nu stiu nu stiu,nu stiu ce sa zic aaaaa am fost plecata in weekend" )))
    gerrard88 likes this.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Subiecte similare

1. "VIATA" si POKER
    De YAMAHAR1 în forumul Online Poker
    Răspunsuri: 24
    Ultimul post: 28.02.2013, 15:45
  2. Sunt cel mai norocos om in viata!!!!
    De CrazyMaxX în forumul Caffe - Offtopic
    Răspunsuri: 36
    Ultimul post: 02.12.2010, 10:48
  3. Vreti sa jucati poker toata viata?
    De sever în forumul Online Poker
    Răspunsuri: 26